www.dobesovi.cz

Dobrou noc a hodně štěstí

Autor , dne 25. 5. 2009, v kategorii Filmy

Good Night And Good Luck, režie : George Clooney, USA 2005

Dobrou noc a hodně štestíTak tohle byla opravdu zajímavá podívaná. Film natočil George Clooney a také si v něm zahrál. Hlavní hvězdou však zůstává vyborný David Strathairn ( to, že ho neznám, neznamená, že není známý, ale znamená to, že nemám dostatečné filmové vzdělání – mám dobře všechny čárky ? ) v roli komentátora zpravodajství stanice CBS Eda Murrowa. Film se odehrává v 50. letech minulého století a zachycuje spor mezi Edem a senátorem McCarthym, který byl v té době šéfem komise pro odhalování komunistů a jejich spolupracovníků.  Svoje argumenty si sdělovali přes televizní obrazovku a součástí filmu jsou skutečné záznamy projevů McCarthyho.

Film má spád, nemá jediné hluché místo a díky tomu, že je černobílý, působí velmi autenticky a člověk má pocit, že je přímo u toho, v centru dění. Tohle rozhodně není film pro každého, ale mně se teda líbil moc.


Zanechte komentář

Náhodné foto (F5 generuje nové)

Míra čeká na oběd Narozeninová oslava Socha Jana Blahoslava na Horním náměstí v Přerově Na cyklovýletě Zavala Ryba z pedigu od Katky V Hraběticích u třešně Vinařská sudová vesnička Hrad Rožmberk