www.dobesovi.cz

Petra Hůlová – Stanice Tajga

Autor , dne 16. 2. 2010, v kategorii Knihy

vydalo nakladatelství Torst v Praze roku 2008, vydání první

HulovaPetra Hůlová ( *1979 ) je prostě moje krevní skupina. Četla jsem všechna čtyří její předešlá díla a Stanici Tajgu bych po nepřekonatelné Paměti mojí babičce zařadila na velice pěkné druhé místo.

V této publikaci jest barvitě a detailně popisován nelehký život v tajze, jak už nám ostatně napovídá sám titul knihy. Sem také krátce po válce přijíždí Dán Hablund, aby prozkoumal a zachytil ve fotografiích zdejší poměry. Lidé se však k němu chovají nedůvěřivě, nikdo nerozumí tomu, co tam dělá a mají strach, že je to nějaký špion. Postupem času se začne zdát, že Hablund zapadne, protože se ožení s místní dívkou Saškou, účastní se lovu na zvěř a celkově se podílí na životě v obci.  Vyprávění Hablunda se v knize efektně prolíná s vyprávěním Erskeho, který na stejné místo přijíždí o třicet let později hledat zmizelého Hablunda. Erske však nachází pouze Hablundův fotoaparát a jeho manželku, která Hablunda chodí každý den vyhlížet k vlaku. Co se stalo ? Kam zmizel Hablund ? Najde ho Erske ? Cha chá ! Nenajde. A ani nemůže. Hablunda totiž místní obyvatelé během jedné mimořádně kruté zimy roku 1948 …..snědli.


Zanechte komentář

Náhodné foto (F5 generuje nové)

Skalní labyrint na Ostaši Mamut Dívčí Hrady Zavala Kraví Hora Bořetice Angličtináři Mírovy zápisky - naše rodina Míra řádí v moři Stačí písknout a matka přiběhne s jídlem :-)