www.dobesovi.cz

Battlestar Galactica

Autor , dne 18. 2. 2010, v kategorii Seriály

Sci-Fi, Akční, USA / Velká Británie, 2004-2009, 4. série, 44 min

Battlestar GalacticaOčekával jsem americký seriál plný kliše. Původně jsem si totiž myslel, že BSG je klasický seriál o vzpouře strojů proti lidem. Takový námět tady byl snad tisíckrát. Mýlil jsem se. Vyklubal se z toho jeden z nejlepších sci-fi seriálů.
Autoři do tohoto seriálu dokázali velmi inteligentně vměstnat otázky politiky, morálky, náboženství i kultury. Je tam i trochu mytologie, psychologie a filosofie. Dokonce i fanoušek akce, romantiky, dramata a chlastu si příjde na své. A to všechno dohromady? A to všechno dohromady nějakým zahadným způsobem funguje. Už po shlédnutí pilotního dílu vás to přilepí k televizi, v mém případě monitoru, a budete to hltat a htlat. A když už si konečně nějakou z postav oblíbíte, počítejte s tím, že v dalších dílech ji nenávidíte a nejraději byste ji vystřelili do vesmíru. Celkově vzato – velmi dobrý seriál se zanedbatelným počtem hluchých míst.


1 Komentář k příspěvku

  • Ivos

    Ahoj, dnes jsem dokoukal Galacticu. Co dodat ke skvostu?
    Nejlepší herec: Edward James Olmos – Bill Adama
    Nejlepší role: Gaius Baltar

Zanechte komentář

Náhodné foto (F5 generuje nové)

Mrkev Na pouti Boží muka Filipovy narozeniny Na alergologii Pouštění draka Před OÚ Rostěnice Archeoskanzen Modrá Expozice Živá voda Modrá Expozice Živá voda Modrá Expozice Živá voda Modrá Držkopád