www.dobesovi.cz

Mireček

Procházet: Fotogalerie

2019

Mireček v roce 2019 na textu se pracuje…..

2018

Mireček v roce 2018 Letošní rok byl pro Míru opravdu důležitý. Úspěšně dokončil základku v Tvarohua dostal se na osmiletej gympl do Šlapanic. Byl 21. Mírovi se ve škole líbí a je spokojenej. Něco mu jde líp, něco hůř, musí si na to přijít sám, jak se učit a jak psát písemky. Dál chodí 2x týdně na badec, v pátek mívá skauta. Na hodech tancoval s Terkou. V létě byl se skautem na táboře v Polné a hned poté valil na Záseku – poznávací gympláckej tábor. Na jaře chodil na rehabilitace, protože se MUDr. Růžičkovi nelíbily jeho křivý záda. Taky začal nosit rovnátka. Jinak má pořád v ruce mobil nebo paří na complu. Strašně málo čte, což mně je moc líto, ale nic s tím neudělám. Mirek se ho snaží se střídavými úspěchy zaměstnávat a zapojovat do prací na baráku. Má moc rád Zdendu a moc rád ju zlobí. Váha 38 kg a výška 148 cm.

2017

Mireček v roce 2017 V roce 2017 se Míra začal nechat stříhat profesionálkou, tak už vypadá jako kluk, téměř teenager, nikoli jako děcko. A koníčky má rovněž teenagerovské – PC a mobil. Na komplu hraje hlavně GTA nebo Mafii. Mobil dostal až na Vánoce, pravděpodobně jako poslední ze třídy a od té doby ho samozřejmě nedal z ruky. Většinou na něm sjíždí nějaká ta závadná videa, lajkuje, hejtuje, sleduje a odebírá. Prozatím neyoutuberuje. Na jaře a v létě byla jeho velkým koníčkem Rubikova kostka. V zimě bylo krásně zamrzlo, tak propadl bruslení, na rybníku nebo na zimáku, dokonce jsme mu i koupili hokejku. V červnu se opět účastnil tradičních tvaroženských hodů, jeho tanečnicí byla tentokrát Anetka Pejřilová. Na výzo měl samý. V září nastoupil do páté třídy. Už nechodí do družiny, z kroužků ve škole má vědu a deskovky. S pěveckým kroužkem i nadále připravují pásmo pro občánky a jubilanty. Ve skautu patří k Tygrům a schůzky v klubovně mívají ve čtvrtek. Taky pokračuje v trénincích badmintonu. Začíná mít takový pubescentní projevy typu OMG a WTF 🙂 Vážil 33 kg a měřil 142 cm.

2016

Mireček v roce 2016 I v roce 2016 trávil Míra na PC více času, než je zdrávo. Naštěstí to nebylo jen GTA nebo Mafia, ale taky třeba lovení kuliček agar.io, flightradar nebo prohlížení ojetin v autobazarech. Auta jsou i nadále Mírův velký koníček. Zůstal věrný badmintonu a plavání, baví ho i bruslení. Kvůli zhroršenému dýchání musel začít každý ráno inhalovat. Dál chodí do vědeckého a pěveckého kroužku a taky na skauta, s kterým byli na dubnových závodech dokonce druzí. Na hodech tancoval s Emily Weissovou. V pololetí i na konci roku měl samý. Sedí v první lavici a mají novou paní učitelku Kalužovou. Na příměšťáku byl opět v Pozorkách a se skautem v Polné. Odpoledne jezdí na kole nebo je s klukama jen tak venku. Přibyly mu další druhý zuby. Na konci roku vážil 30 kilo a měřil 140 cenťáků.

2015

Mireček v roce 2014 Na jaře roku 2015 se Míra věnoval výškovým budovám, vrstevnicím a nejvyšším a nejnižším bodům v republice a v Evropě. Taky ho braly datumy, kdo se v rodině kdy narodil, kolik komu bylo, když se někdo narodil a zapisoval to do našeho rodokmenu. Odtud byl už jen krůček k webu nasejmena.cz, kde řešil četnosti jmen a příjmení. Stále ho bavily mapy a silnice. Opět tančil na hodech, tentokrát s Danielkou Rašovskou, a přednášel na vítání občánků. Na výzo měl samý jedničky a na škole v přírodě byli letos v Bystrém na Vysočině. V létě byl na vědeckém příměšťáku v Porořicích, v Brně na příměšťáku Cesta do pravěku a se skautem byli stanovat v lese u Osvětiman. Na podzim začal chodit do třetí třídy a navštěvoval pěvecký a vědecký kroužek, zálesáka a skauta – skupina šedí vlci. Nově jsme ho přihlásili do Podolí do badmintonu, kam s ním jezdí i Honza Letecký. Tréninky mají 2x týdně. Taťka ho bere každý týden plavat. Byla mu zjištěna alergie na plísně a roztoče. S Maxem, Kubou a Letcem jezdívají do Bonga. Má šest druhých zubů – jedničky nahoře a jedničky a dvojky dole. Víc ani ťuk. Na konci roku měřil 133 cm a vážil 28 kg.

2014

Mireček v roce 2014 Rok 2014 se nesl ve znamení rekonstrukce baráku, kde jsme trávili hodně času. Míra tam jezdil na kole, lezl po stromech, dělal v zemi járky a lil do nich vodu a někdy nám i pomáhal. Jeho nejoblíbenější částí zahrady se stal tzv. pahrbek na konci zahrady u plotu. Doma nadále vítězily mapy (silnice, elektrická vedení), domino nebo lego. Během roku absolvoval poprvé tančení na hodech (s Laurou Gallovou) a podruhé přednášení na vítání občánků. V květnu mu byla operována tříselná kýla. Navštěvoval skauta, pěvecký kroužek, sebeobranu, vědecký kroužek a angličtinu s paní učitelkou Simonou ze školky. Vypadly mu celkem 3 zuby. Na konci roku měřil 130 cm a vážil 26 kg.

2013

Mireček v roce 2013 V roce 2013 nám už bylo jasné, že jakmile se Míra do něčeho pustí, tak to dělá na 200%. Jezdí na kole před barákem třeba celý večer, má koupenej cyklocomputer a sleduje, kolik toho ujel a dobu jízdy. Taky ho chytl televizní program, má píchlej prst na zrovna běžícím pořadu a pamatuje si, co kdy dávají. Pořád ho baví úkoly pro předškoláčky a poté, co dostal na Vánoce interaktivní mapu světa, tak uměl všechny země včetně vlajek. Začal luštit křížovky a osmisměrky. Občas se mu stane, že se promění na kočičku, chodí po čtyřech, mňouká a spí mně na klíně 🙂 Stále ho baví mapy, maluje na tabulku směrový cedule a já musím říkat, kam pojedu. Taky si pamatuje čísla silnic. Mapu Tvarožné zná nazpaměť včetně popisných čísel. Tohle taky maluje v družině a chodníky a elektrický vedení a náš barák, vlastně oba. Na konci roku měřil 125 cm a vážil 24 kg.

2012

Mireček v roce 2012 V průběhu roku 2012 přirostla Mirečkovi jeho oblíbená mazací tabulka k ruce. Z dopravní oblasti k malování značek přibyly směrové značky a značky s názvy obcí. Přišly nekonečné dotazy typu kam chceš jet ? Na jaře ještě maloval kytičky, které měl nastudovaný ze školky. Pak si je začal hledat na googlu. Dopravní značky uměl taky a k nim si ještě pouštěl testy z autoškoly 🙂 Načas nás taky zle zkoušel z částí těla a někdy ho docela hodně bolel jícen. Protože si rád pamatuje věci, přišlo v průběhu roku období, kdy si zapamatoval skoro celý kalendář a museli jsme mu psat na tabulku datumy a on hádal, kdo má svátek. Už od loňského roku jezdil výborně na koloběžce a na podzim konečně propadl kolu. Pohádky před spaním si čte sám. Má rád různé úkoly a doplňovačky pro předškoláky, různá bludiště, hledání rozdílů a co kam nepatří. Míra má moc dobrou hlavu. Snad mu to vydrží.

2011

Mireček v roce 2011 V roce 2011 dostal Mireček mazací tabulku a ta se mu pak stala věrnou společnicí. Psal si na ni písmenka, čísla, potom i dopravní značky. Poté začal zaznamenávat, co zrovna dělá. Ráno napsal na tabulku ráno, pak si napsal kakao, kadit, školka atd. Před spaním jsme četli pohádkové lístečky a další doobjednali na aukru. Začal si psát písmenka ve Wordu a dokázal si sám pustit pohádku na počítači. V této době byla jeho hlavní favoritkou Včelka Mája. Znal názvy všech 104 dílů. Pak si začal přepisovat na tabulku, co vidí napsaný, ptal se, co to je, a tak se naučil číst. V prosinci, ve svých pěti letech Mireček plynule četl. Měřil 115 cm a vážil 20,5 kg.

2010

Mireček v roce 2010 Rok 2010 potvrdil, že je Mireček motorista tělem i duší. Občas sice složí puzzle, prolistuje knížku nebo něco vymaluje, ale auta zcela ovládají všechen jeho čas. Už ale nesleduje, jakou má auto značku, ale to, jak má volant a jak má zatočený kola. Z pohádek má rád Krtečka, Boba a Bobka, Maxíka Fíka a nově i medvídky z Pane, pojďte si hrát. Náš chlapec rád jí, pořád poslouchám větu : Mamko, co mně dáš napapat ?, taky se hodně vzteká, když není po jeho, lítá jako blázen, pořád mele pantem a moc neposlouchá. Taky už krásně mluví, jen mu ještě unikají nějaké ty jemné nuance češtiny, říká například : našl, přišl, řeknul, uteknul, potředuju a oblíbený ochobd. Ze „sportovních“ aktivit bych vzpomněla jízdu na kole, cáchání v bazénku ve Vyškově a nekonečné procházky spojené se sběrem kaštanů. Někdy během léta k nám zcela nečekaně přišly kačenky – Mirečkovy imaginární kamarádky, který většinou jezdí autem a Míra jim musí uhýbat.

2009

Mireček v roce 2009 Rok 2009 se nesl ve znamení zdokonalování řeči. V zimě se naučil z dlouhý chvíle písmena a čísla a na jaře k nim přibyly značky aut.
V půli roku už Mireček sám jedl, uměl si vyčistit zuby a obout bačkorky. Dostal sedačku a helmu a začalo se jezdit na kole. V létě jsme hodně jezdili na kole na výlety a v září byl Mireček poprvé u moře.
Další poprvé přislo v říjnu, Mirďa nastoupil do školky. Nejdříve chodil po o domů, ale po nástupu matky do pracovního procesu býval ve školičce celodenně.
Vánoce i Silvestra Míra prožil s babi a deďou a Alíňáčem v Bobrový. Vážil 16,5 kilo a měřil 99 cm.

2008

Mireček v roce 2008 V roce 2008 jsme nevycházeli z údivu, co se všechno Mireček naučil.
Pár dní před svýma prvníma narozeninama začal chodit a celé jaro jsme chůzi zdokonalovali – hlavně na kamenité polní cestě za kostelem. Mladej je dobrým chodcem a na konci roku jsme už vůbec nepotřebovali golfáče.
V létě jsme začali chodit na srazy tvaroženských maminek na faru. K akcím na faře časem přibylo úterní cvičení v sokolovně na Kosmáku a čtvrteční pobyty v solné jeskyni v Líšni. Rád si hrál s turistickýma známkama a na podzim začal mluvit.
Na konci roku 2008 Mireček měřil 91 cm, vážil 15 kilo a měl 16 zubů – všechny kromě pětek. O Vánocích jsme byli u našich a na Silvestra doma v Tvarožné.

2007

Mireček v roce 2007 Rok 2007 byl pro Mirďu zásadní, naučil se samý důležitý věci – hačat, lozit, stát, chodit, běhat, padat, vztekat se, papat jako velkej a říkat první slabiky.
Už taky ví, jak vařila myšička kašičku a komu všemu dala 🙂
Dále pak umí : HAJÍ a hajnout si na polštář, HALÓ a dat si mobil na ucho, NENENE a kroutit hlavou, NEJNI když dojde ve flašce pití, TYTYTY a hrozit ukazováčkem, TÁK su velkej, PACI PACI a ŇAU, když hází kočkou.
Na konci roku vážil 11,5 kg, měřil 80 cm a měl 4 zoubky, 2 nahoře a 2 dole.
Vánoce jsme strávili u babi a dědy v Bobrové a Silvestra ve Šlapanicích u tety Hany, strejdy Rudy a malýho Lukáška.

2006

Mireček v roce 2006 A tady máme to naše štěstí ukřičený.
Narodil se 6.12.2006 v 8.30, vážil 3900 g a měřil 53 cm.
Byl to od malička tlusťoch a pořád je.
Nemusím jistě zdůrazňovat, jak moc ho milujeme. To asi nejlíp pochopí ten, kdo má taky děti :-)
Za rok 2006 toho Mireček moc nestihl, v podstatě jen jedl a kakal.
Vánoce jsme strávili v Tvarožné, na konci roku jsme vyrazili na první výlet autem – k bábí a dědovi do Bobrové.

 


Zanechte komentář

Náhodné foto (F5 generuje nové)

Zdenička obličej č. 257 Skautský tábor 2015 Na lehátku Narozeniny Vyhlídka na Kolonádě Selfie na pokoji Poprvé na kole Velehrad Kostel v Omiši U fontány di Trevi Chrám sv. Jiří v Lateránu Chrám sv. Jiří v Lateránu