Okolo Vranského jezera

Autor , dne 30. 8. 2017, v kategorii Naše cesty

Letos jsme na dovolenou vyrazili s naším Mírou do Biogradu na Moru, kde se konalo soustředění badmintonistů. Kousek od místa pobytu se nachází Vranské jezero, které mě lákalo k cyklovýletu. Navíc jsem už týden neseděl na kole. 🙂 Naštěstí jezero lákalo k projížďce i další 3 cyklisty. Půjčoven kol bylo v Biogradu několik, tak proč to odkládat. Objednali jsme si na ráno 4 kola, která jsme se nechali přistavit ke snídani. Pohled na kola byl vcelku žalostný – dvě dětská a dvě horská kola s ruznými poruchami. Navíc žádné z nich nemělo držák na láhev a o nějaké výbavě se nám mohlo jen zdát. Vrátili jsme kola s tím, že se zastavíme pro vyhovující kola v půjčovně 😀 Později se ukázalo, jak jsme byli naivní. V půjčovnách byla kola v ještě horším stavu. Sehnat 4 funkční kola byl docela oříšek. Nakonec jsme v jedné půjčovně zapůjčili první dvě kola (každé 100 kun) a další dvě ve druhé půjčovně na druhém konci městečka (po 110 kunách). „Moje“ kolo mělo volná řidítka. Co už, nějak si poradím sám, půjčím si nářadí, jednoduše dotáhnu dva šrouby a pojedeme. A ejhle, ani jedné půjčovně šroubováky něměli! Půjčovna kola neopravuje. Nakonec jsme narazili na opravnu kol. Vítězně jsem vstoupil do opravny, jestli by mi nepůjčil šroubovák a první co jsem zaslechl bylo „twenty kuna“. Zasmál jsem se a odjel s tím, že narazíme na někoho s nářadím. Po 4 kilometrech (v Pakoštane) a asi pěti cyklistech jsem narazil na prvního, který měl v brašně imbusový klíč.
Cestou jsem udělal pár fotek. Kousek od Benkovače na pár místech hořelo, tak jsme to měli i s divadlem (jestli se požáru dá říct divadlo).