www.dobesovi.cz

Farscape

Autor , dne 7. 7. 2009, v kategorii Seriály

Seriál se vysílal v roce 1999 na YTV channel, pak v USA na Sci-Fi Channel

Farscape Farscape je australský sci-fi seriál, který ne každého hned chytne. Od ostatních sci-fi seriálů se totiž tak trochu liší. Za začátku seriál působí velmi úsměvně až komicky a to především díky slabým maskám a efektům. Myslím, že hodně diváků „odpadne“ už při prvních dvou dílech. Chce to čas, tak tři čtyři díly, a divák (skalní příznivec sci-fi) zjistí, že kvalita tohoto seriálu nespočívá v efektech a maskách, ale hlavně ve výborně zahraných postavách a zajímavém příběhu. Seriál začíná experimentem, kterým se astronaut a fyzik Crichton snaží dokázat teorii prakového manévru. Tento manévr spočívá ve využití gravitace planety a odporu atmosféry ke zrychlení vesmírné lodi.

Experiment skončí neúpěšně, Crichton vletí do červí díry a příběh plný překvapení se rozjíždí… Po opuštění červí díry se srazí s bojovým letounem, který zrovna stíhal prchající vězně. Unikající vězeňská loď ještě stihne Crichtona zachytit a rychle uniknout. Následně Crichton zjišťuje, že loď která ho zachytila je živá a jmenuje se Moya, že při srážce s bojovým letounem zahynul bratr velitele, a že posádka lodi je složená ze samých vězňů. Posádkou lodi je tedy Crichton, dále Aeryn Sun – pilotka bojového letounu, Chiana – stíhaná jako „nepřizpůsobivý jedinec“, Ka D’Argo – bojovník uvězněný za vraždu své ženy, Zhaan – kněžka uvězněná z politických důvodů, můj oblíbenec Rygel XVI – bývalý vládce impéria o šesti stech miliardách poddaných a Pilot – navigátor a mluvčí Moyi.

Seriál má celkem čtyři série. Pod tlakem fanoušků vznikl ještě tříhodinový závěrečný film  „The Peacekeeper Wars“.


Zanechte komentář

Náhodné foto (F5 generuje nové)

Míra Noto Soutěska Cava Grande Caltagirone Pohled z druhé strany Míra zlobil Klaun Čiko pasuje Mirečka na školáka Míra v Bongu S tatínkem